Skip to content

In memoriam Theo de Jong

Op 18 februari bereikte ons het droevige bericht dat Theo de Jong is overleden.

Tijdens een vakantie op La Gomera (Canarische eilanden) heeft hij een hersenbloeding gekregen en is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis op Tenerife, waar hij kort daarna is overleden.

Theo was vele jaren NVWC-lid en was in de tachtiger jaren de trekker van de paddenwerkgroep. In die tijd werd de dijk bij de Ronde Haven nog afgezet met gaas en werden emmers ingegraven om zo honderden tot soms duizenden padden een veilige oversteek te geven.

Theo was een breed georiënteerde ecoloog, die jarenlang bij Provincie Utrecht heeft gewerkt. In 2000 is hij voor zichzelf begonnen en heeft Bureau Viridis opgericht. Inmiddels is dat een gerespecteerd ecologisch adviesbureau met meer dan 15 werknemers.

Theo is enkele jaren geleden gestopt en genoot van zijn pensioen. Hij was veel op pad om, ook in het buitenland, te genieten van reptielen, amfibieën, libellen en andere natuur. Hij is toen ook lid geworden van het bestuur van de NVWC en leverde, met zijn jarenlange ecologische en juridische kennis en kritische blik, een zeer waardevolle bijdrage.

We wensen Marijke en de kinderen heel veel sterkte toe met dit wel heel plotselinge verlies.

 

Vrijdag 27 februari is er van 11.15 tot 12.15 uur gelegenheid om persoonlijk afscheid van Theo te nemen in Rouwcentrum Culemborg, Fluweelboom 1 in Culemborg. De crematie zal in besloten kring plaatsvinden.

De familie zal zelf de bloemen verzorgen.

Correspondentieadres: Rijnlaan 25, 4105 GS Culemborg. Zie hier de rouwkaart van Theo.

Back To Top