Bioblitz in Lanxmeer
Van 11 tot en met 19 april wordt er een bioblitz georganiseerd in ecowijk Lanxmeer. Tijdens een bioblitz worden zoveel mogelijk soorten gezocht binnen een tijdspanne in een bepaald gebied. Daarbij wordt gebruik gemaakt van apps zoals ObsIdentify, zodat de waarnemingen worden geregistreerd op een speciale pagina op waarneming.nl. De bioblitz wordt georganiseerd door stichting Terra Bella, die in samenwerking met de gemeente de openbare ruimte in Lanxmeer beheert door en met bewoners.
De bioblitz is bedoeld als leuke manier om bewoners en leerlingen van het in de wijk gelegen Lek en Linge te betrekken bij de biodiversiteit van de wijk. Daarnaast hoopt Terra Bella meer te leren over wat er aan soorten te vinden is in Lanxmeer. In de twee weekenden van de bioblitz worden er verschillende excursies en workshops georganiseerd voor wijkbewoners, zodat ze gericht en met begeleiding van experts kunnen speuren binnen specifieke soortgoepen. Ook werkgroepen van de NVWC dragen hieraan bij. Doordeweeks gaan klassen biologie van Lek en Linge in groepjes op pad. Tijdens de hele periode kan er ook op eigen gelegenheid worden gezocht.
Elke waarneming die tussen 11 en 19 april binnen het gebied van de wijk wordt vastgelegd, wordt meegeteld voor de bioblitz (zolang deze voldoet aan de voorwaarden; geen aangeplante planten/cultivars, geen heel onzekere waarneming). Iedereen is van harte welkom om ook op zoek te gaan naar soorten. Voor meer informatie tijdens de bioblitz kun je terecht in Perron Lanxmeer (Stationsplein 13) op de zaterdagen en zondagen, van 11:00u tot 15:00u Als er plekken over blijven voor de excursies voor de bewoners kun je je hier alsnog op de dag zelf voor aanmelden. Vraag hiernaar bij de Terra Bella leden in Perron Lanxmeer.
